Koszykówka mężczyzn

Ponad 60 punktów przewagi koszykarzy KKS Polonia w meczu play off

Rekordowe zwycięstwo odnieśli koszykarze KKS Polonia w pierwszym meczu drugiej rundy play off. Poloniści pokonali na Kole zespół Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie różnicą ponad 60. punktów – 122:57.

Poloniści wyszli na parkiet mocno zmotywowani i od pierwszych minut narzucili rywalom swoje warunki. Pierwsze pięć minut gry było jeszcze w miarę wyrównane, ale po dwóch “trójkach” z rzędu Marcina Dutkiewicza i Adama Anusewicza Polonia objęła prowadzenie 19:7 i zaczęła wyraźnie “uciekać” rywalom. Druzgocący dla gości był przebieg drugiej kwarty, którą poloniści wygrali aż 41:12. W efekcie po pierwszej połowie Czarne Koszule prowadziły już różnicą ponad 40. punktów (68:27). Wydawało się, że bariera 100 punktów padnie już w trzeciej kwarcie, ale ostatecznie po zakończeniu tej części gry poloniści mieli na swoim koncie “tylko” 95 punktów.

Skuteczność koszykarzy KKS Polonia była w tym meczu zabójcza. Ciekawostką jest, że w każdej z kwart, z wyjątkiem rekordowej drugiej, poloniści zdobyli po 27 punktów. Co ważne, zdobycze punktowe rozłożyły się na cały zespół. Najwięcej “ustrzelał” Marcin Dutkiewicz – 23 punkty.

Warto podkreślić udany powrót po długotrwałej kontuzji Krystiana Koźluka. Nie zdobył może jakiejś rekordowej liczby punktów (10), ale wykazał się rzadko spotykaną 100-procentową skutecznością rzutów (4/4). – Wróciłem w pełni sprawny. Wydaje mi się, że nawet z formą lepszą, niż przed kontuzją. Mecz nam się bardzo fajnie ułożył, więc głowa była spokojna, wszystko wpadało – powiedział nam Krystian. Z występu środkowego Polonii zadowolony był także trener Andrzej Kierlewicz. – Krystian wniósł to, co dawał nam w pierwszej części sezonu i mam nadzieję, że będzie dawał w dalszej części play offów. Bardzo się z tego cieszymy, bo dzięki temu mamy szeroką rotację, zwłaszcza tę podkoszową. Jak na pierwsze zawody po tak długiej przerwie Krystian zagrał rewelacyjnie – ocenił szkoleniowiec Czarnych Koszul.

Andrzej Kierlewicz uważa, że gracze Czarnych koszul byli tym razem szczególnie zmotywowani po nieco słabszych meczach z legionistami. – Zespół chyba dzisiaj zareagował na krytykę po meczach z Legią  i stąd taki właśnie wynik. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm. Trzeba się teraz szybko zregenerować, pojechać do Kątów Wrocławskich i mam nadzieję, że uda się nam zakończyć tam drugą rundę play off – powiedział nam. Na inny aspekt przedmeczowej mobilizacji zwrócił uwagę Krystian Koźluk: – Już w pierwszym meczu chcieliśmy wybić przeciwnikowi, że może awansować. Robiliśmy wszystko na pełnym skupieniu, żeby zrealizować nasz cel.

Rewanż odbędzie się w sobotę na wyjeździe. Rywalizacja potrwa do dwóch zwycięstw.

KKS Polonia Warszawa – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 122:57 (27:15, 41:12, 27:13, 27:17)
Środa, 6.04.2022 r., godz. 19:11 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)
Statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: KKS Polonia Warszawa – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wr. – 06.04.2022 19:11 (pzkosz.pl)
Zapis transmisji meczu: (119) 2 liga koszykówki (play-offs) KKS Polonia Warszawa vs Dijo Kąty Wrocławskie [2022.04.06] – YouTube