Koszykówka kobiet

Dobry mecz koszykarek SKK Polonia na powitanie warszawskiej publiczności

Ciekawe zawody obejrzała licznie zgromadzona publiczność w hali Centrum Sportu Wilanów na inaugurację rozgrywek ekstraklasy koszykówki kobiet w stolicy. Po emocjonującym, pełnym walki meczu koszykarki SKK Polonia Warszawa musiały uznać wyższość trzeciej drużyny poprzedniego sezonu – PSI Enea Gorzów Wielkopolski.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, co chwila zmieniało się prowadzenie, ale w obu kwartach minimalnie lepsze okazały się polonistki. Po pierwszym kwadransie gry prowadziły 22:20, do przerwy 38:37. Dopiero w trzeciej kwarcie rywalki zaczęły uciekać polonistkom. Kluczowe dla wyniku meczu okazały się skuteczne rzuty za trzy punkty w wykonaniu gorzowianek i zejście z boiska za powodu pięciu przewinień rewelacyjnej rozgrywającej Czarnych Koszul Loryn Goodwin.

Po trzeciej kwarcie rywalki przewaga rywalek nie była jeszcze wysoka – wynosiła 7 punktów (64:57), jednak sześć minut przed końcem meczu na tablicy widniał już wynik 58:73. Ostatni zryw polonistek spowodował, że 90 sekund przed końcem meczu strata stopniała znów do zaledwie siedmiu punktów, ale za chwilę rywalki ponownie uciekły naszym zawodniczkom. Gra o zwycięstwo toczyła się jednak do ostatnich sekund.

Mecz miał miłą oprawę – po końcowym gwizdku kibice fetowali koszykarki Polonii z sezonu 1999/2000 i sztab szkoleniowy tej drużyny, która utrzymała się w ekstraklasie po sportowej walce, ale decyzją ówczesnego zarządu Polonii została rozwiązana. Trenerem polonistek był wówczas legendarny koszykarz Czarnych Koszul Witold “Ziółek” Ziółkowski. W przerwie młodzi koszykarze KKS Polonia Warszawa zapraszali kibiców na mecz swojej drużyny z AZS UJK Kielce, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w hali “Koło” (24 października, godz. 18:00).

SKK Polonia Warszawa – PSI Enea Gorzów Wlkp. 73:84 (22:20, 16:17, 19:27, 16:20)
Niedziela, 17 października, godz. 13:00 (koszykówka kobiet, Energa Basket Liga Kobiet, CS Wilanów)