Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia zdeklasowali głównego rywala!

Różnicą aż 40. punktów pokonali koszykarze KKS Polonia Warszawa jednego z głównych rywali w walce o awans do I ligi – niepokonany dotąd Łódzki Klub Sportowy. Kibice w hali na Kole byli świadkami wybornego widowiska sportowego. Poloniści po raz pierwszy w tym sezonie rzucili ponad 100 punktów.

Zawodnicy KKS Polonia przystąpili tym razem do zawodów niezwykle skoncentrowani i już od pierwszych sekund objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Przewaga polonistów rosła z kwarty na kwartę. Mimo wyraźnej w drugiej połowie różnicy punktowej, mecz był do końca atrakcyjny – obfitował w wiele efektownych akcji, udanych rzutów za trzy punkty, pod koszami cały czas trwała ostra walka. Pod tablicami brylował Adam Linowski, który miał stuprocentową skuteczność rzutów za dwa punkty (7/7), rzutami za trzy punkty czarował Patryk Pełka (5/7).

Szansę pokazania się kibicom w dużym wymiarze minutowym dostali nastoletni zawodnicy: Krystian Śnieg (rocznik 2002), Adam Anusewicz (2003), Adam Lisewski (2003) i Maksymilian Szefler (2004). Co ważne, rotacje z ich znaczącym udziałem w końcowej fazie meczu świetnie sobie radziły, powiększając przewagę punktową nad rywalem.

Po meczu licznie zgromadzeni kibice Czarnych Koszul urządzili koszykarzom owację na stojąco.

Szersza relacja: Kapitalna Polonia wciąż niepokonana! ŁKS Coolpack Łódź na deskach! | Polonia Warszawa (kkspoloniawarszawa.pl)

KKS Polonia Warszawa – ŁKS Coolpack Łódź  103:63 (21:15, 24:15, 25:18, 33:15)
Niedziela, 7.11.2021 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)