Koszykówka kobiet

Czwarte z rzędu zwycięstwo koszykarek SKK Polonia!

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosły koszykarki SKK Polonia Warszawa w meczu z GTK Gdynia rozegranym w Wilanowie. Polonistki pokonały gdynianki 77:65.

Po raz pierwszy w tym sezonie, po serii trzech zwycięstw, koszykarki SKK Polonia przystępowały do gry w roli faworytek i nie zawiodły. A jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo, choć prowadziły przez cały mecz. Przewaga nie była jednak decydująca, zwykle oscylowała wokół dziesięciu punktów. Do przerwy było to dwanaście punktów (43:31), ale tylko dzięki fenomenalnemu rzutowi niezawodnej Loryn Goodwin w ostatniej sekundzie zza połowy boiska.

W drugiej połowie agresywna obrona rywalek zaczynała przynosić efekty. Trzecią kwartę wygrały 15:13, redukując stratę do dziesięciu punktów (56:46). Największe emocje miały miejsce w czwartej kwarcie, gdy cztery minuty przed końcem meczu przewaga polonistek stopniała do zaledwie czterech punktów (62:58). Na szczęście w tym momencie celny rzut za trzy punkty Weroniki Preihs znów dodał ekipie Czarnych Koszul animuszu. Końcówka meczu należała już do polonistek, które – przy ogłuszającym dopingu kompletu publiczności – systematycznie powiększały prowadzenie.

JCK

SKK Polonia Warszawa – GTK Gdynia 77:65 (23:15, 20:16, 13:15, 21:19)
Sobota, 27 listopada, godz. 15:00 (koszykówka kobiet, Energa Basket Liga Kobiet, CS Wilanów)