Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia wygrali w derbach na Bemowie

Koszykarze KKS Polonia pokonali w wyjazdowym meczu derbowym Akademię Koszykówki Legii Warszawa 91:62. Było to dwunaste z rzędu zwycięstwo polonistów w rozgrywkach II ligi.

Mecz miał dosyć nierówny przebieg. O ile drugą kwartę Czarne Koszule wygrały aż 34:7, to w końcówce w szeregi polonistów wkradła się dekoncentracja i czwartą kwartę wygrali legioniści – i to aż 10. punktami (23:13). Dzięki temu udało im się znacznie zmniejszyć rozmiary porażki. Zresztą całą drugą połowę poloniści przegrali 34:43.

Trener Andrzej Kierlewicz zagrał dziś znów szeroką rotacją i każdy z meczowej dwunastki zagrał sporo minut. Każdy z graczy również punktował, co potwierdza, że Czarne Koszule mają dziś szeroką kadrę, jak na ten poziom rozgrywek. Sporo minut dostali nowi w zespole juniorzy Michał Szymański (14,44 min., 6 pkt.) i Wiktor Kania (7:53, 2 pkt.).

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – KKS Polonia Warszawa 62:91 (12:23, 7:34, 20:21 23:13)
Niedziela, 5.12.2021 r., godz. 19:30 (koszykówka mężczyzn, II liga, OSiR Bemowo)