Koszykówka mężczyzn

Ciężko wywalczone zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia

Tym razem zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia Warszawa nie było tak okazałe, jak zwykle. Poloniści pokonali gości z Legionowa “tylko” 80:63. Przez znaczną część meczu zespół Czarnych Koszul grał juniorskim składem.

Już w końcówce pierwszej kwarty na parkiecie pojawili się Adam Anusewicz, Adam Lisewski i Krystian Śnieg oraz trenujący z zespołem zaledwie tydzień Marcin Wieluński w towarzystwie doświadczonego Michała Wojtyńskiego. Drugą kwartę poloniści rozpoczęli w jeszcze młodszym składzie, bo Wojtyńskiego zastąpił 17-letni Maksymilian Szefler. Podobne zestawienie zobaczyliśmy pod koniec trzeciej kwarty (z Michałem Szymańskim zamiast Śniega). Natomiast czwartą kwartę rozpoczęła już całkiem juniorska piątka: Szefler, Szymański, Anusewicz, Śnieg, Lisewski.

– Plan był taki, żeby starsi zawodnicy po intensywnym meczu z Sokołem w środę pograli teraz trochę mniej. Stąd i taki wynik, może mniej okazały, ale cel podstawowy został osiągnięty, czyli pewne zwycięstwo – komentował trener Andrzej Kierlewicz.

Zespół był ponadto osłabiony z powodu kontuzji Adama Linowskiego. Doświadczony zawodnik ma naciągnięte więzadło boczne w kolanie i prawdopodobnie będzie pauzował około czterech tygodni. Adam żywo reagował z ławki na wydarzenia na boisku, służąc radą najmłodszym graczom. – Taka jest moja rola w tej chwili, skoro na razie nie mogę pomóc na parkiecie, to będę pomagał z ławki – obiecuje.

JCK

KKS Polonia Warszawa – Legion Legionowo 80:63 (27:18, 22:14, 21:12, 10:19)
Niedziela, 09.01.2022 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)