Koszykówka mężczyzn

Wysokie zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia w derbach z Ochotą

Tym razem koszykarze KKS Polonia Warszawa odnieśli bardzo zdecydowane zwycięstwo, pokonując lokalnych rywali z Ochoty różnicą czterdziestu punktów (91:51).

Spotkanie zaczęło się od celnego rzutu za trzy punkty Michała Wojtyńskiego, a następnie przewaga punktowa polonistów tylko rosła. Zawody były więc kolejną okazją do ogrywania młodych zawodników. Już pod koniec pierwszej kwarty na parkiecie zobaczyliśmy zestawienie z trzema “młodymi”: Michałem Szymańskim, Adamem Anusewiczem i Maksymilianem Szeflerem. Ten ostatni spędził na boisku najwięcej czasu spośród wszystkich zawodników – aż 24:06 minut.

W opinii trenera Andrzeja Kierlewicza mecz był dobrym przetarciem przez trudnym spotkaniem wyjazdowym w Kielcach. – Kielczanie są groźni na własnym boisku – twierdzi. Marcin Dutkiewicz zapewnia, że poloniści podejdą do tego meczu skoncentrowani. – Już u nas z Kielcami się męczyliśmy tak na dobra sprawę. Musimy tak zagrać w Kielcach, żeby od początku narzucić im swój rytm gry – zapowiada.

KKS Polonia Warszawa – MKS Ochota Warszawa 91:51 (24:12, 26:18, 19:14, 22:7)
Środa, 26.01.2022 r., godz. 19:11 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)