Koszykówka mężczyzn

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia w Kielcach

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo, różnicą blisko czterdziestu punktów (91:54), odnieśli koszykarze KKS Polonia Warszawa w hali kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, gdzie gospodarze dotąd świetnie sobie radzili.

Poloniści zaczęli mecz bardzo skoncentrowani i już w pierwszej kwarcie objęli wysokie prowadzenie 25:13. O skali zwycięstwa przesądziła trzecia kwarta, wygrana przez Czarne Koszule aż 21:6. W pewnym momencie zespół KKS Polonia prowadził nawet różnicą czterdziestu punktów, jednak w ostatnich sekundach juniorska piątka polonistów nieco oddała pole rywalom.

Trener Andrzej Kierlewicz wyjaśnia taki przebieg meczu profesjonalnym podejściem zawodników KKS Polonia. – Nasz zespół podchodzi do każdego przeciwnika tak, jak tego oczekujemy, po prostu bardzo profesjonalnie. Niezależnie od tego, z kim gramy. Jestem dla nich pełen podziwu, że są w stanie wyjść mecz po meczu na parkiet bardzo skoncentrowani, z determinacją i ściśle realizować założenia, jakie przyjmujemy w obronie i ataku – powiedział nam szkoleniowiec Czarnych Koszul.

Znów bardzo dobrze zaprezentował się na boisku 17-letni center Maksymilian Szefler, który zagrał ponad 20 minut, zdobywając 8 punktów. – To niestety przez kontuzje naszych wysokich zawodników. Dlatego więcej gram. Z jednej strony cieszę się, bo mogę się rozwijać, ale szkoda mi, że koledzy są poszkodowani – komentował popularny “Szafa”.

Świetna gra Czarnych Koszul to dobry znak przed meczem z głównym rywalem ligowym – Żubrami Białystok, który zaplanowany jest na przyszłą niedzielę.

AZS UJK Kielce – KKS Polonia Warszawa 54:91 (13:25, 17:25, 6:21, 18:20)
Sobota, 29.01.2022 r., godz. 17:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, UCS UJK Kielce)