Koszykówka mężczyzn

Młodzi poloniści z UKS Gim 92 Ursynów w półfinale MP Juniorów U19!

Juniorzy UKS Gim 92 Ursynów, w którym grają młodzi koszykarze KKS Polonia Warszawa, awansowali do półfinału Mistrzostw Polski U19. Po emocjonującym meczu pokonali 103:96 Koronę AGH Kraków i wygrali turniej ćwierćfinałowy, którego byli gospodarzami.

Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany, rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, imponując dynamiczną, składną grą, skutecznością rzutów za trzy punkty i agresywnym pressingiem. Spustoszenie w szeregach obrony ursynowian siał 16-letni rozgrywający Korony Bartosz Leśniak, którego szybkie rajdy ciężko było powstrzymać. Mimo to zespołowi Gimu udało się w pierwszej kwarcie wyszarpać minimalne, jednopunktowe prowadzenie (26:25).

Druga kwarta należała jednak do gości, którzy po pierwszej połowie prowadzili pięcioma punktami (55:50). Jeszcze gorzej poszło naszym zawodnikom w trzeciej kwarcie, po której prowadzenie Korony wzrosło do jedenastu punktów (82:71), a na 3 minuty i 40 sekund tej części gry wynosiło nawet 15 punktów (75:60). Przełom w meczu nastąpił w ostatniej kwarcie, którą ursynowianie wygrali aż 32:14. Na pięć minut przed końcem meczu znów wyszli na prowadzenie (86:85) po celnym rzucie za trzy punkty Adama Anusewicza i końcówka należała już do nich.

Oprócz Anusewicza, który zdobył w tym spotkaniu aż 32 punkty, kluczowe role odegrali inni poloniści: Michał Szymański (20 pkt.), Maksymilian Szefler (18 pkt.) i Adam Lisewski (12 pkt. i aż 11 asyst!).

– W drugiej połowie, a zwłaszcza w końcówce meczu zagraliśmy z chłodniejszą głową. Korona prowadziła już przecież piętnastoma punktami, ale udało nam się wrócić do gry. Oczywiście ambicja, charakter determinacja to są cechy, które powinny nam towarzyszyć w każdym meczu, ale tutaj zadecydowała właśnie ta chłodna głowa – komentował trener półfinalistów Mistrzostw Polski Marek Łodyga.

Najbardziej z awansu cieszył się chyba sponsor zespołu, szef firmy Grupa Strategia Adam Ciuhak. – Jesteśmy skromnym klubem, uczniowskim, ale potrafimy grać w koszykówkę – podsumował wynik turnieju.

Pozostałe turnieje ćwierćfinałowe odbyły się w ten weekend w Łodzi, Lublinie i Szczecinie. Atut własnego parkietu wykorzystał oprócz ursynowian zespół ALMS Start Lublin. W Łodzi najlepsi okazali się koszykarze BS Polonii Bytom, którzy w decydującym meczu pokonali po dogrywce Akademię Koszykówki Legii Warszawa. W Szczecinie awans wywalczyła zaś Enea Astoria Bydgoszcz.

JCK

Grupa Strategia Gim 92 Warszawa – KS Korona AGH Kraków 103:96 (26:25, 24:30, 21:27, 32:14)
Niedziela, 06.02.2022 r., godz. 14:00 (koszykówka mężczyzn, Mistrzostwa Polski Juniorów U19,  Zespół Obiektów Sportowych Hawajska, Warszawa)

Poprzednie mecze turnieju:

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – Grupa Strategia Gim 92 Warszawa 64:76 (14:26, 20:11, 14:19, 16:20)
Piątek, 04.02.2022 r., godz. 17:00 (koszykówka mężczyzn, Mistrzostwa Polski Juniorów U19,  Zespół Obiektów Sportowych Hawajska, Warszawa)

KS Korona AGH Kraków – SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 89:102
Sobota, 05.02.2022 r., godz. 12:30 (koszykówka mężczyzn, Mistrzostwa Polski Juniorów U19,  Zespół Obiektów Sportowych Hawajska, Warszawa)