Koszykówka mężczyzn

Pewne zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia nad głównym rywalem

Mimo absencji czterech podstawowych graczy, koszykarze KKS Polonia Warszawa pewnie pokonali głównego rywala w walce o wygranie ligi – Żubry Białystok (84:61).

Oprócz wcześniej kontuzjowanych Adama Linowskiego i Krystiana Koźluka w niedzielnym meczu nie mogli wystąpić także chorzy Patruk Pełka i Hubert Miłak. Trener Andrzej Kierlewicz miał do dyspozycji na ławce tylko ośmiu zawodników. W tej sytuacji musiał postawić na eksperymentalny, niski skład wyjściowy z juniorem Adamem Anusewiczem (plus doświadczeni Marcin Dutkiewicz, Marcin Wieluński, Michał Wojtyński i Patryk Gospodarek). Mimo to poloniści świetnie zaczęli mecz i po pierwszej kwarcie wypracowali dość bezpieczną przewagę 14. punktów. – Mam nadzieję, że udało mi się zestawieniem wyjściowej piątki zaskoczyć wszystkich, a zwłaszcza przeciwników. Zespół Żubrów słynie z tego, że ma bardzo mocny zestaw dwóch graczy podkoszowych, a my, trochę ryzykując, wyszliśmy piątką małych ludzi i, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, świetnie zadło to egzamin – komentował szkoleniowiec Czarnych Koszul.

W drugiej kwarcie goście próbowali odwrócić losy meczu i wygrali tę partię, jednak udało im się zmniejszyć stratę jedynie o trzy punktu. Zdeterminowani poloniści nie pozwolili im tego dnia na nic więcej.

Świetnie poradzili sobie w grze klubowi juniorzy, którzy dwie godziny wcześniej zakończyli ćwierćfinałowy mecz mistrzostw Polski U19 z Koroną SGH Kraków (więcej o tym meczu tutaj: Młodzi poloniści z UKS Gim 92 Ursynów w półfinale MP Juniorów U19! – Polonia Ole). Mimo obciążenia poprzednim spotkaniem, zagrali sporo minut. Adam Anusewicz imponował agresywną grą w obronie, Maksymilian Szefler popisał się stuprocentową skutecznością rzutów za dwa punkty (4/4).

Główny wkład w zwycięstwo wniósł jednak fenomenalny w tym meczu Michał Wojtyński, który zdobył aż 32 punkty i prawie nie schodził z parkietu (38:44 minut gry).

Poloniści mają w tej chwili okrągły bilans meczów 20-0. Za tydzień czeka ich wyjazd do kolejnego rywala z czołowej trójki ligi – Łódzkiego Klubu Sportowego.

KKS Polonia Warszawa – Żubry Chorten Białystok 84:61 (28:14, 17:20, 19:15, 20:12)
Niedziela, 06.02.2022 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)