Koszykówka mężczyzn

Znów pewne zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia

Zespół MUKS Piaseczno nie okazał się równorzędnym rywalem dla koszykarzy KKS Polonia Warszawa. Poloniści pewne wygrali 23. mecz ligowy z rzędu, tym razem różnicą aż 37. punktów – 78:41.

W pierwszej połowie szczelna obrona Czarnych Koszul niemal zablokowała gości – w pierwszej i drugiej kwarcie zdobyli po zaledwie 7 punktów. Zespół z Piaseczna nieco pohasał sobie w ataku dopiero w ostatniej kwarcie, gdy naprzeciwko niego stanęli młodzi poloniści z UKS Gim 92 Ursynów, ale w tej kwarcie stracił też najwięcej punktów (26:16).

Świetny mecz rozegrał 18-letni Adam Anusewicz, który popisał się 80-procentową skutecznością rzutów za trzy punkty (4/5). W sumie zdobył najwięcej punktów w drużynie Polonii – 13 (ex equo z Partykiem Pełką).

W niedzielę kolejny mecz polonistów na Kole – tym razem z Energą Hutnikiem Warszawa, który zajmuje 5. miejsce w tabeli. Można więc spodziewać się bardziej wyrównanej rywalizacji.

JCK

KKS Polonia Warszawa – MUKS Piaseczno 78:41 (16:7, 18:7, 18:11, 26:16)
Środa, 23.02.2022 r., godz. 19:11 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)|
Statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: KKS Polonia Warszawa – MUKS Piaseczno – 23.02.2022 19:15 (pzkosz.pl)