Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia kończą sezon zasadniczy z kompletem zwycięstw!

Koszykarze KKS Polonia Warszawa pokonali dziś na Kole 84:58 zespół Isetii Erzurum Warszawa. Był to ostatni mecz sezonu zasadniczego – poloniści zakończyli go z kompletem zwycięstw (28-0).

Zgodnie z przewidywaniami trenera Andrzeja Kierlewicza, był to trudny mecz. Co prawda poloniści zaczęli z impetem i wysoko wygrali pierwszą kwartę (28:12), ale w drugiej kwarcie Isetia zaczęła bronić skuteczniej i w efekcie do przerwy Czarne Koszule prowadziły różnicą “zaledwie”, jak na standardy polonijne, 14. punktów (45:31). Choć przewaga gospodarzy nie była przygniatająca, to jednak przez cały mecz kontrolowali wynik, odnosząc znów w pełni zasłużone zwycięstwo.

Ciężar gry spoczął tym razem na doświadczonych zawodnikach, juniorzy zagrali nieco mniej minut, niż zwykle. Wyróżnił się kapitan zespołu Marcin Dutkiewicz, który aż 15 z 20. punktów zdobył w wyniku rzutów zza linii 6,75 metra.

Już w środę rozpoczynają się rozgrywki play off, które potrwają do 11 maja. Jednak do I ligi awansują trzy zespoły, więc poloniści mogą świętować sukces już 7 maja – jeśli awansują do finału. Pierwszym rywalem Czarnych Koszul będzie zespół Legii Profbud Warszawa. Środowy mecz odbędzie się na wyjeździe, rewanż w niedzielę, 3 kwietnia na Kole (godz. 18:00). Spotkanie to zostanie rozegrane jednak bez udziału publiczności. Następny rywalem będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy czwartym a piątym zespołem w grupie D: Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie lub IgnerHome Basket Nysa. W tym ostatnim zespole gra były reprezentant Polski, 41-letni obecnie Michał Ignerski.

JCK

KKS Polonia Warszawa – Isetia Erzurum Warszawa 84:58 (28:12, 17:19, 18:13, 21:14)
Niedziela, 27.03.2022 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)
Statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: KKS Polonia Warszawa – Isetia Erzurum – 27.03.2022 18:00 (pzkosz.pl)