Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia awansowali do drugiej tury play off

Zaledwie trzema punktami wygrali koszykarze KKS Polonia Warszawa z Profbud Legią w drugim meczu play off – 82:79. Wystarczyło to jednak oczywiście do awansu do drugiej fazy play off.

Przez większą część meczu poloniści utrzymywali dość bezpieczną przewagę w okolicach dziesięciu punktów. Takim właśnie prowadzeniem zakończyła się trzecia kwarta (65:55), jednak w końcówce legioniści poczuli, że mogą sprawić niespodziankę i bardziej zdecydowanie zaatakowali. Na 3:41 min. przed końcem meczu udało im się doprowadzić do remisu 72:72. Na szczęście chwilę później Michał Wojtyński celnym rzutem za 3 punkty przywrócił prowadzenie zespołowi Czarnych Koszul, ale ostatnie minuty spotkania była nerwowe. Nie aż tak bardzo, jak wskazywałby na to wynik końcowy, bo zaledwie trzypunktowa przewaga w momencie końcowej syreny to skutek celnego rzutu legionisty Wojciecha Szpyrki w ostatniej akcji.

Mimo trudnych warunków postawionych przez Legię, całkiem sporo minut spędzili na parkiecie nasi juniorzy, z których największy wkład w zwycięstwo wniósł Adam Anusewicz, zdobywając 8 punktów. Natomiast Maksymilian Szefler okazał się najskuteczniejszym polonistą w walce pod tablicami – zaliczył 3 zbiórki a ataku i 6 w obronie.

Kolejnym rywalem Czarnych Koszul w rywalizacji play off będzie zespół Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Pierwszy mecz już w środę o godz. 19:11.

KKS Polonia Warszawa – Profbud Legia Warszawa 82:79 (20:15, 23:16, 22:24, 17:24)
Niedziela, 3.04.2022 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)
Zobacz statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: KKS Polonia Warszawa – Profbud Legia Warszawa – 03.04.2022 18:00 (pzkosz.pl)
Zapis transmisji meczu: (117) 2 liga koszykówki (play-offs) KKS Polonia Warszawa vs AK Legia Warszawa [2022.04.03] – YouTube