Koszykówka mężczyzn

Wysokie zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Wysokie zwycięstwo odnieśli koszykarze KKS Polonia Warszawa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play off. Poloniści pokonali na Kole zespół Basket Hills Bielsko-Biała 99:57.

Mecz był nierówny, bo po wysoko – 26:9 – wygranej pierwszej kwarcie, w drugiej nieco lepsi okazali się goście. W efekcie do przerwy Czarne Koszule prowadziły stosunkowo niewielką różnicą 13. punktów (43:30). W trzeciej kwarcie jednak poloniści odjechali bielszczanom, wygrywając tę część gry różnicą 20. punktów (31:11).

Tym razem żaden z zawodników nie wyróżnił się pod względem skuteczności. Nikt nie zdobył powyżej 20. punktów, za to punktowali wszyscy gracze z 12-osobowej kadry meczowej. Pod tablicami brylował natomiast Adam Linowski, który zebrał po 9 piłek w ataku i obronie.

Rywale zaprezentowali bardzo waleczną postawę, czego skutkiem były kontuzje naszych zawodników: Patryka Gospodarka i Krystiana Koźluka. Na razie nie wiadomo, czy urazy są poważne i czy obaj gracze będą mogli wystąpić w sobotnim rewanżu w Bielsku-Białej.

Trener KKS Polonia Andrzej Kierlewicz ceni zwycięstwo z Basket Hills ze względu na klasę przeciwnika. – Nasz dzisiejszy rywal to drużyna doświadczona, groźna, silna, nieźle broniąca, mająca swoje atuty w ataku. My w pierwszej połowie musieliśmy się trochę “przepocić”, bo 10 dni przerwy dało o sobie znać, ale cały mecz był pod naszą kontrolą. A drugą połowę zagraliśmy już na naszym, dobrym poziomie – i w obronie, i w ataku. Ważne jest, że wszyscy zawodnicy pograli – komentował.

Szkoleniowiec polonistów chciałby zakończyć rywalizację z Basket Hills  już w sobotnim meczu. – Taki mamy plan. Mimo, że drużyna z Bielska jest mocna, to my jesteśmy faworytem tego spotkania. Jeżeli wejdziemy na swoje obroty, będziemy realizować to, co sobie zakładamy,  to liczę, że z sobotniego wyjazdu przywieziemy kolejne zwycięstwo – zapowiada.

KKS Polonia Warszawa – Basket Hills Bielsko-Biała 99:57 (26:9, 17:21, 31:11, 25:16)
Środa, 20.04.2022 r., godz. 19:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala Koło)
Statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: KKS Polonia Warszawa – Basket Hills Bielsko-Biała – 20.04.2022 19:00 (pzkosz.pl)
Zapis transmisji meczu: 2 liga koszykówki (play-offs) KKS Polonia Warszawa vs Basket Hills Bielsko-Biała [2022.04.20] – YouTube