Koszykówka mężczyzn

Cenna wygrana koszykarzy w Białymstoku

Białostockie „Żubry” do meczu zajmowały pozycję lidera i jednocześnie miano niepokonanej drużyny w grupie B, 2 ligi mężczyzn. Stawką meczu były nie tylko punkty, ale utrzymanie zwycięskiej passy meczów bez porażki.

Białostocczanie mocno rozpoczęli pierwsza kwartę. Poloniści mieli problem z zatrzymaniem przeciwnika w polu trzech sekund. W efekcie po pierwszej kwarcie przegrywali 24:19.  Druga kwarta to dobra gra gospodarzy, którzy po trzech minutach prowadzili nawet 31:19. Sprawę w swoje ręce wziął Patryk Gospodarek, który w 60 sekund rzucił 7 punktów z rzędu, przybliżając Polonię do wyniku 32:26.

W tym momencie do gry włączył się Patryk Andruk, którego wstęp w meczu stał pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję. Rzucił on sześć punktów z rzędu utrzymując przewagę gospodarzy. W odpowiedzi Gospodarek dorzucił kolejne 5 punktów. Kwartę rzutem za trzy punkty zakończył Marcin Dutkiewicz. Tym samym zamykając rezultat połowy na 42:37 dla Żubrów.

Trzecia, kwarta to bardzo dobra gra w obronie KKS Polonia Warszawa. W efekcie gospodarze rzucili tylko 9 punktów, a Poloniści aż 21. W czwartej kwarcie nasi zawodnicy kontrolują wynik i spokojnie wygrywają 71:62.