Koszykówka mężczyzn

Juniorzy Gim 92 Ursynów pokonali Polonię Bytom w półfinałach MP U19

Juniorzy Grupy Strategia UKS Gim 92 Ursynów, w którym grają młodzi zawodnicy KKS Polonia Warszawa, pokonali 89:77 Polonię Bytom w drugim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U19. O ich awansie do turnieju finałowego zadecyduje niedzielny mecz z MKK Gniezno (godz. 14:00).

Ursynowianom udało się tym razem od pierwszych sekund uzyskać przewagę nad rywalami i osiągnąć po pierwszej kwarcie dość wyraźną przewagę 9. punktów (21:12). W pierwszej połowie zagrali bardzo ofensywnie i skutecznie, zdobywając aż 50 punktów (wobec 33. rywali). Mimo to mecz był emocjonujący do samego końca, bo w trzeciej kwarcie bytomianie zrewanżowali się za niepowodzenia z pierwszej połowy i zmniejszyli stratę do zaledwie dziesięciu punktów (56:66). I do końcowej syreny wynik oscylował wokół tej nieznacznej przewagi Gimu. Mecz był, zwłaszcza w drugiej połowie, bardzo zacięty, gracze zażarcie walczyli o każdą piłkę, często “w parterze”.

Walny wkład w zwycięstwo wniósł Maksymilian Szefler, który zdobył 19 punktów, ale zaliczył też aż 12 zbiórek w obronie i 6 w ataku. Czołowe role odegrali również znani z występów w barwach KKS Polonia Adam Anusewicz i Michał Szymański, którzy zdobyli odpowiednio 21 i 20 punktów.

Decydujący o awansie mecz ze Sklepem Polskim MKK Gniezno odbędzie się w niedzielę o godz. 14:00 w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3. Wstęp wolny. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć tutaj: Sklep Polski MKK Gniezno – Grupa Strategia Gim92 Warszawa – YouTube

W drugim dzisiejszym meczu Asseco Arka Gdynia pokonała 95:78 MKK Gniezno. W pierwszym dniu turnieju Gim 92 uległ Arce 67:88, a Polonia Bytom wygrała z MKK Gniezno 82:77. Po dwóch dniach turnieju Asseco Arka ma 2 zwycięstwa, Gim 92 i Polonia po jednym, zaś Gniezno nie wygrało jeszcze meczu.

JCK

Grupa Strategia Gim 92 Warszawa – BS Polonia Bytom 89:77 (21:12, 29:21, 16:23, 23:21)
Sobota, 19.02.2022 r., godz. 14:00 (koszykówka mężczyzn, półfinał Mistrzostw Polski Juniorów U19,  Wydział Zarządzania UW)
Statystyki meczu: Mistrzostwa Polski Mężczyzn U19 – Mecz: Grupa Strategia Gim92 Warszawa – BS Polonia Bytom – 19.02.2022 14:00 (pzkosz.pl)

Następny mecz z udziałem Gim 92:

Sklep Polski MKK Gniezno – Grupa Strategia Gim 92 Warszawa
Niedziela, 20.02.2022 r., godz. 14:00 (koszykówka mężczyzn, półfinał Mistrzostw Polski Juniorów U19,  Wydział Zarządzania UW)

Poprzedni mecz:

Asseco Arka Gdynia – Grupa Strategia Gim 92 Warszawa 88:67 (24:12, 20:20, 17:14, 27:21)
Piątek, 18.02.2022 r., godz. 17:00 (koszykówka mężczyzn, półfinał Mistrzostw Polski Juniorów U19,  Wydział Zarządzania UW)