Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia liczą na Wasze wsparcie!

Koszykarze KKS Polonia Warszawa imponują w rozgrywkach II ligi – wygrali dotąd wszystkie z 16. spotkań. Teraz jednak polonistów czeka kilka meczów z głównymi rywalami, a zespół został osłabiony przez kontuzje. Brakuje dwóch zawodników z podstawowej piątki: Adama Linowskiego i Krystiana Koźluka. Tymczasem każde zwycięstwo jest ważne, bo pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej zapewnia korzystną pozycję w fazie play off. Zawodnicy liczą więc na Waszą obecność i wsparcie dopingiem zwłaszcza w najbliższych meczach z Turem Bielsk Podlaski i Żubrami Białystok.

Należy się spodziewać, że niedzielny mecz z Turem Basket Bielsk Podlaski będzie trudny. Goście zajmują 4. pozycję w lidze z bilansem 13-3. Poprzednie spotkanie pomiędzy oboma zespołami zakończył się skromnym zwycięstwem Czarnych Koszul 78-70 dlatego też zespół trenera Piotra Bakuna przyjdzie dodatkowo zmobilizowany do Warszawy.

Na pewno w większym zakresie zobaczymy teraz na parkiecie najmłodszych polonistów, którzy w znacznym stopniu wzięli już na siebie ciężar gry w meczu z Legioniem Legionowo (80:63). Oni szczególnie wymagali będą wsparcia trybun. Przez znaczną część meczu z Legionem zespół Czarnych Koszul grał juniorskim składem. Już w końcówce pierwszej kwarty na parkiecie pojawili się Adam Anusewicz (18 lat), Adam Lisewski (18 lat) i Krystian Śnieg (19 lat) oraz trenujący z zespołem zaledwie tydzień Marcin Wieluński w towarzystwie doświadczonego Michała Wojtyńskiego. Drugą kwartę poloniści rozpoczęli w jeszcze młodszym składzie, bo Wojtyńskiego zastąpił 17-letni Maksymilian Szefler. Podobne zestawienie zobaczyliśmy pod koniec trzeciej kwarty (z 17-letnim Michałem Szymańskim zamiast Śniega). Natomiast czwartą kwartę rozpoczęła już całkiem juniorska piątka: Szefler, Szymański, Anusewicz, Śnieg, Lisewski.

Trener Andrzej Kierlewicz nie ukrywa, że taka sytuacja to trudne wyzwanie dla drużyny. – Po kontuzjach Krystka Koźluka i Adama Linowskiego, gdy wiemy, że nie będziemy mogli z nich przez pewien czas korzystać, musimy zagrać poza tym systemem, który do tej pory wypracowaliśmy. To trochę słabiej wygląda w przypadku młodszych zawodników, bo starsi sobie z tym lepiej radzą. Na przykład dla Marcina Dutkiewicza czy Michała Wojtyńskiego, nie ma aż tak wielkiej różnicy, czy zagrają na pozycji 3, czy na pozycji 4. Jesteśmy w stanie przez tydzień tak to przepracować na treningach, że oni się na tych pozycjach odnajdują. Młodym przystosowanie do nowego systemu gry zajmuje po prostu dużo więcej czasu, ale to normalne – wyjaśnia.

Adam Linowski widzi w tej trudnej sytuacji szansę dla młodych zawodników i zapowiada, że będzie starał się im pomóc. Już w meczu z Legionem żywo reagował z ławki na wydarzenia na boisku, służąc radą najmłodszym graczom. – Trzeba bardziej zaangażować młodych. Mają teraz świetną okazję, żeby wykorzystać swój czas i pokazać się. Na pewno będą grali dłużej. Moja rola w tej chwili jest taka, że skoro na razie nie mogę pomóc na parkiecie, to będę pomagał z ławki – obiecuje.

Jacek C. Kamiński

Bilety na niedzielny mecz dostępne są tylko w sprzedaży internetowej, można je kupić tutaj: Bilety KKS POLONIA WARSZAWA VS KKS TUR BASKET BIELSK PODLASKI, 16.01.2022 Warszawa | abilet.pl

KKS Polonia Warszawa – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
Niedziela, 16 stycznia 2022, godz. 18:00. Hala “Koło”, ul. Obozowa 60. Zapraszamy!

Bilety:
10,00 zł – normalne
5,00 zł – ulgowe

Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży do 18 lat po okazaniu przy wejściu na halę odpowiednich dokumentów. Dzieci do lat 7 wstęp darmowy bez gwarancji miejsca siedzącego.