Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia pokonali na wyjeździe wicelidera

Koszykarze KKS Polonia Warszawa pokonali w wyjazdowym meczu wicelidera grupy B II ligi Tura Bielsk Podlaski 78:70 i umocnili się na pozycji lidera.

Poloniści rozpoczęli mecz z animuszem i szybko objęli wyraźne prowadzenie, uzyskując po pierwszej kwarcie przewagę 12. punktów. W drugiej kwarcie miała miejsce wymiana ciosów pomiędzy zespołami i ta część meczu zakończyła się rekordowym remisem 32:32. Obie drużyny wykazały się wysoką skutecznością rzutów za trzy punkty. W zespole KKS Polonia wyróżnił się pod tym względem w skali całego meczu Marcin Dutkiewicz, który z rzutów za trzy zdobył 15 punktów (skuteczność 62,5 proc.).

Do przerwy poloniści stracili aż 47 punktów, w wyniku czego trener Andrzej Kierlewicz zmotywował zawodników do bardziej agresywnej gry w obronie. W efekcie w drugiej połowie zespół pozwolił rywalom na zdobycie jedynie 23. punktów, czyli mniej niż w jednej tylko trzeciej kwarcie (32). Równocześnie poloniści utracili jednak skuteczność w ataku, przez pierwsze pięć minut trzeciej kwarty nie zdobyli ani jednego punktu. Tę złą passę przełamał dopiero celny rzut Michała Wojtyńskiego za trzy punkty.

Zespół Tura poderwał się jeszcze do walki w czwartej kwarcie. Krytyczny moment miał miejsce siedem minut przed końcem meczu, gdy gospodarze niesieni dopingiem publiczności zmniejszyli stratę do zaledwie 5. punktów (65:70). Dobrze broniące Czarne Koszule nie pozwoliły jednak turom na nic więcej.

Po ciężkiej walce z jednym z najtrudniejszych rywali w grupie Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo w trzecim meczu z rzędu.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – KKS Polonia Warszawa 70:78 (15:27, 32:32, 13:11, 10:8)
Sobota, 9.10.2021 r., godz. 16.30 (koszykówka mężczyzn, II liga, Bielsk Podlaski)