Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia pokonali na wyjeździe wicelidera

Po ciężkim, emocjonującym meczu koszykarze KKS Polonia Warszawa pokonali na wyjeździe wicelidera – Łódzki Klub Sportowy 93:87. Poloniści potwierdzili w ten sposób swój prymat w rozgrywkach II ligi.

Na boisku brylował tym razem Patryk Gospodarek, który zdobył 27 punktów, dorzucając do tego 6 asyst i 3 zbiórki w obronie.

Już pierwsze sekundy meczu wskazywały, że w Łodzi czeka polonistów ciężka przeprawa. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 5:0 i dopiero po dwóch minutach celny rzut za trzy punkty Patryka Pełki pozwolił na opanowanie sytuacji. Remis (11:11) udało się uzyskać dopiero po czterech minutach gry dzięki celnym rzutom wolnym Marcina Dutkiewicza, a na dłużej wyjść na prowadzenie (22:19) zaledwie na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty – znów po “trójce” Pełki.

Jednak początek drugiej kwarty okazał się bardzo słaby w wykonaniu polonistów, którzy nie radzili sobie z agresywną obroną masywnych i rosłych łodzian. Przez pierwsze 7 minut tej części gry Czarne Koszule zdobyły zaledwie 2 punkty i wynik zmienił się na 35:30 dla gospodarzy. Niemoc polonistów przełamał dopiero celny rzut za trzy punkty Patryka Gospodarka. Zapoczątkowało to serię skutecznych ataków naszych graczy, w wyniku czego na półtorej minuty przed przerwą, po trójce tym razem Michała Wojtyńskiego, Czarne Koszule znów objęły prowadzenie 39:37. Ostatecznie pierwszą połowę nasz zespół zakończył z dwupunktowym prowadzeniem 42:40.

Druga połowa meczu toczyła się ze zmiennym szczęściem. Cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty polonistom udało się uzyskać dość bezpieczną przewagę 10. punktów (62:52), jednak pięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze, niesieni żywiołowym dopingiem wypełnionej po brzegi hali, zmniejszyli różnicę punktową do zaledwie jednego punktu (78:77). W ostatniej fazie gry zawodnicy Czarnych Koszul wykazali się jednak silną psychiką i nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia i zwycięstwa.

Kluczem do zwycięstwa w tym meczu okazała się skuteczna gra ofensywna polonistów, a zwłaszcza rzuty za trzy punkty, których trafiło do kosza rywali aż 16, podczas gdy łodzianie zrewanżowali się jedynie sześcioma. – Nasz atak w drugiej połowie był fenomenalny: realizacja tego, co ćwiczymy, czytanie zachowań obrony, prawidłowe decyzje, kiedy zwolnić, kiedy przyspieszyć. W ataku był to chyba najlepszy nasz mecz – podsumował trener Andrzej Kierlewicz.

– Cieszę się, że pomogłem drużynie, ale najbardziej cieszy 21. zwycięstwo i jedziemy dalej – komentował Patryk Gospodarek.

JCK

ŁKS Coolpack Łódź – KKS Polonia Warszawa 87:93 (25:28, 15:14, 24:28, 23:23).
Niedziela, 13.02.2022 r., godz. 16:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej)
Statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: ŁKS Coolpack Łódź – KKS Polonia Warszawa – 13.02.2022 16:00 (pzkosz.pl)