Koszykówka mężczyzn

Koszykarze KKS Polonia uczcili 45-lecie wicemistrzostwa Polski

Koszykarze KKS Polonia Warszawa odnieśli w niedzielę 13. zwycięstwo z rzędu, pokonując Kolejarza Radom 95:55. Godnie uczcili w ten sposób obchody 45. rocznicy zdobycia przez polonistów wicemistrzostwa Polski.

Uroczystość uhonorowania wicemistrzów Polski z 1976 roku odbyła się w przerwie meczu. Wzięli w niej udział gracze tej niezapomnianej drużyny: Andrzej Nowak, Jerzy Bąk, Jan Kwasiborski, Zygmunt Prokop, Sławomir Szymczak, Witold Ziółkowski, Krzysztof Mateja, Witold Zawadzki i Wiesław Wypych oraz kierownik zespołu Piotr Wachulski. Wicemistrzostwo Polski sprzed 45. lat było ostatnim, jak dotąd, tytułem zdobytym przez polonistów w rozgrywkach koszykówki mężczyzn. Przewodniczący Fundacji Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa Kamil Czarzasty podkreślił, że sukces ten jest inspiracją w dziele odbudowy klubu.

Sam mecz był kolejnym spotkaniem, w którym poloniści totalnie zdominowali rywala. Ciekawym wydarzeniem był fakt, że całą czwartą kwartę rozegrała piątka złożona z juniorów, którzy występują równocześnie w III-ligowych meczach drużyny UKS Gim 92 Ursynów: Michał Szymański, Adam Anusewicz, Adam Lisewski, Maksymilian Szefler, Krystian Śnieg. Co najważniejsze, młodzi gracze wygrali tę kwartę zdecydowanie: 25:13. Świetnie poczynał sobie zwłaszcza Szymański, który niedawno dołączył do pierwszego zespołu Polonii. W meczu z Kolejarzem zdobył 12 punktów.

Partnerem meczu były Koleje Mazowieckie.

KKS Polonia Warszawa – Kolejarz Basket Radom 95:55 (26:12, 26:14, 18:16, 25:13)
Niedziela, 12.12.2021 r., godz. 17:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)