Koszykówka kobiet

Nieznaczna porażka koszykarek SKK Polonia po emocjonującym meczu

Koszykarki SKK Polonia Warszawa nieznacznie uległy na własnym parkiecie zespołowi z Bydgoszczy po emocjonującym, wyrównanym meczu, którego wynik ważył się do ostatnich sekund.

Do składu Czarnych Koszul wróciły już po kontuzjach Whitney Knight i Martyna Leszczyńska, ale wciąż nie gra kluczowa dla drużyny rozgrywająca Loryn Goodwin. I jej brak dało się odczuć także tym razem, choć gra wyglądała już całkiem obiecująco. Polonistki zaczęły od prowadzenia 8:2, jednak po pięciu minutach gry rywalki wyszły na prowadzenie 11:10 i końcówka pierwszej kwarty należała do nich. W tej części meczu zespół z Bydgoszczy wypracował sobie sześciopunktową przewagę, ale to dopiero końcówka zawodów zadecydowała o porażce Czarnych Koszul.

W drugiej kwarcie polonistki odrobiły stratę o jeden punkt, a zryw na początku trzeciej pozwolił im wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (33:28). Jednak znów końcówka kwarty należała do rywalek, które na trzy minuty przed jej końcem doprowadziły do remisu 58:58. Od tej pory wynik oscylował wokół remisu. Polonistki jeszcze na początku czwartej kwarty uzyskały trzypunktowe prowadzenie 67:64, jednak rywalkom udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie, którego już nie oddały do końca meczu. Dość wysoka przewaga zespołu z Bydgoszczy na koniec meczu to już skutek nerwowej, nieskutecznej gry Czarnych Koszul w ostatnich sekundach i udanych kontrataków bydgoszczanek.

SKK Polonia Warszawa – Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 80:88 (20:26, 21:18, 20:20, 19:24)
Sobota, 15 stycznia 2022 r., godz. 15:00 (koszykówka kobiet, Energa Basket Liga Kobiet, CS Wilanów)