Koszykówka kobiet

Osłabiony kadrowo zespół koszykarek nieznacznie przegrał w Sosnowcu

Osłabiony kontuzjami i chorobami zespół koszykarek SKK Polonia Warszawa nieznacznie uległ w wyjazdowym meczu w sobotę Zagłębiu Sosnowiec.

Wciąż kontuzjowane są Loryn Goodwin i Sylwia Siemienias, ponadto dwie zawodniczki Polonii przebywają na izolacji domowej w związku z pozytywnymi wynikami testów w kierunku COVID-19, przeprowadzonymi kilka dni po meczu z Polskimi Przetworami Basket 25 Bydgoszcz. Mimo ciężkiej sytuacji kadrowej, polonistki prowadziły po pierwszej kwarcie jednym punktem (23:22). O wyniku meczu przesądziła jednak druga kwarta, którą nasz zespół przegrał aż 14:29. Dobra gra w drugiej połowie nie wystarczyła do tego, żeby w pełni odrobić straty.

W zespole Polonii, występującym dziś aż bez 4 swoich zawodniczek, dobrze zaprezentowała się Anna Pawłowska, która zdobywając 23 punkty (w tym 4 celne “trójki”), ustanowiła swój ektraklasowy rekord strzelecki. Dwucyfrowe zdobycze punktowe wśród Czarnych Koszul zanotowały także Klaudia Sosnowska (20), Whitney Knight (16) i Teja Goršič (10). Obie drużyny popełniły w tym meczu sporo strat, Czarne Koszule przegrały także walkę na desce” – czytam w relacji profilu SKK Polonia na FB.

Przeczytaj szerszą relację: (2) Facebook

CTL Zagłębie Sosnowiec – SKK Polonia Warszawa 89:79 (22:23, 29:14, 19:19, 19:23)
Sobota, 29 stycznia, godz. 17:00 (koszykówka kobiet, Energa Basket Liga Kobiet, Sosnowiec)