Koszykówka mężczyzn

Rekordowe zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia

Rekordowe zwycięstwo, różnicą 59. punktów, odnieśli w niedzielę koszykarze KKS Polonia Warszawa w rozgrywkach II ligi. Było to jedenaste zwycięstwo polonistów z rzędu.

Ofiarą lidera padła tym razem ostatnia drużyna w tabeli. Koszykarze KKS Polonia pokonali w hali “Koło” Trójkę Żyrardów aż 109:50. W pierwszej połowie poloniści stopniowo budowali przewagę i już do przerwy różnica punktowa wyniosła 26 punktów (56:30), ale o pogromie rywali zadecydowała trzecia kwarta, wygrana przez Czarne Koszule aż 30:5.

Atrakcją dla kibiców były w tym meczu efektowne zagrania polonistów a ataku i obronie, choć było to jednostronne widowisko. Dla trenera Andrzeja Kierlewicza była to okazja, żeby poćwiczyć nowe zestawienia składu, w których zdolni polonijni juniorzy częściej grali tym razem w rotacjach przemieszanych z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Ozdobą meczu były rzuty za trzy punkty w wykonaniu 18-letniego  Adama Anusewicza, który osiągnął w nich 100-procentową skuteczność (4/4).

KKS Polonia Warszawa – UKS Trójka Żyrardów  109:50 (30:14, 26:16, 30:5, 23:15)
Niedziela, 28.11.2021 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)