Koszykówka kobiet

Wicemistrzynie Polski zbyt silne dla koszykarek SKK Polonia

Koszykarki SKK Polonia Warszawa przegrały u siebie z wicemistrzyniami Polski z Polkowic 53:87. Decydująca dla wyniku meczu była trzecia kwarta, którą polonistki przegrały aż 11:32.

Zawodniczki Czarnych Koszul nie radziły sobie z agresywnym pressingiem polkowiczanek. Problemem była też duża ilość prostych strat piłki.

Już pierwsze minuty gry wskazywały na to, że mecz ne będzie łatwy, bowiem zaczęło się od prowadzenia BC Polkowice 7:0. Co prawda po celnej trójce Martyny Pyki fatalna seria nieudanych ataków została przerwana, ale w tej części gry udało się polonistkom jedynie kilka razy osiągnąć wynik remisowy. Mimo to, dwupunktowa strata na koniec kwarty dawała nadzieję na to, że mecz będzie wyrównany. W drugiej połowie polkowiczanki jednak nieco podwyższyły prowadzenie, a ich zryw w trzeciej kwarcie rozwiał złudzenia kibiców.

Mieliśmy tym razem do czynienia w Wilanowie z wyjątkowo silnym rywalem, będącym tego dnia poza zasięgiem koszykarek Czarnych Koszul. “Drużyna BC Polkowice wygrała ostatnio Puchar Polski i zabrakło jej 40 sekund do wyeliminowania w międzynarodowym EuroCup Women broniącej trofeum ekipy Valencia BC. Dla koszykarek Polonii mecz z zespołem tego formatu to duży honor i bezcenna okazja do pokazania swoich umiejętności. Przegrywamy po potężnej walce w kontakcie z jak zwykle świetnie funkcjonującą machiną Polkowic, w meczu w którym każdy punkt trzeba było wywalczyć z mozołem” – podsumował zawody klubowy profil FB.

SKK Polonia Warszawa – BC Polkowice 53:87 (14:16, 14:20, 11:32, 14:19)
Wtorek, 15.02.2022 r., godz. 20:30 (koszykówka kobiet, Energa Basket Liga Kobiet, CS Wilanów)

Statystyki meczu: SKK Polonia Warszawa – BC Polkowice (2022-02-15) (basketligakobiet.pl)