Koszykówka mężczyzn

Zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia w pierwszym meczu fazy play off

Po raz trzeci w tym sezonie koszykarze KKS Polonia Warszawa pokonali wysoko Profbud Legię Warszawa. Tym razem w pierwszym meczu fazy play off – 85:51.

Spotkanie miało dosyć dziwny przebieg, bo początkowo Czarne Koszule nie radziły sobie z ambitnie grającym zespołem Legii. Pierwszą kwartę Polonia przegrała 15:18, po pierwszej połowie przegrywała różnicą dwóch punktów (33:35). Jednak w trzeciej kwarcie podrażnieni poloniści zmiażdżyli legionistów – nie dali im zdobyć nawet puntu, co w koszykówce jest wydarzeniem wyjątkowym. Wygrali tę część meczu 23:0, co w zasadzie przesądziło o wyniku końcowym.

W niedzielę o godz. 18:00 drugi, decydujący mecz tej fazy play off. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Profbud Legia Warszawa – KKS Polonia Warszawa 51:85 (18:15, 17:18, 0:23, 16:29)
Środa, 30.03.2022 r., godz. 19:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, OSiR Bemowo)
Zobacz statystyki meczu: 2 Liga Mężczyzn – Mecz: Profbud Legia Warszawa – KKS Polonia Warszawa – 30.03.2022 19:00 (pzkosz.pl)
Zapis transmisji meczu: (113) II liga | Profbud Legia Warszawa – KKS Polonia Warszawa | Legia Warszawa Koszykówka – YouTube