Koszykówka mężczyzn

Zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia w pierwszym meczu przed własną publicznością

Dobrze zaprezentowali się koszykarze KKS Polonia Warszawa w pierwszym po reaktywacji meczu przed własną publicznością. W hali sportowej “Koło” pokonali AZS UJK Kielce 94:74.

Poloniści rozpoczęli mecz, jakby stremowani grą przed własną publicznością i w pierwszych minutach dali się zaskoczyć rywalom. Już pierwsze sekundy zwiastowały, że mecz nie będzie spacerkiem kielczanie zaczęli od dwóch celnych rzutów za trzy punkty, Polonia odpowiedziała tylko jednym. W efekcie po pierwszej kwarcie Czarne Koszule niespodziewanie przegrywały z AZS UJK 16:24.

W kolejnych partiach gry polonistom udało się opanować sytuację, głównie dzięki skuteczniejszej grze w obronie, jednak na prowadzenie wyszli dopiero w ostatniej minucie drugiej kwarty. Druga połowa meczu należała już jednak do Czarnych Koszul, które pewnie i wysoko wygrały to spotkanie.

Mecz obserwował komplet widzów. Na trybunach obecny był m.in. Honorowy Prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski, który dzień wcześniej obchodził jubileusz 75-lecia pracy dla klubu.

Teraz polonistów czeka jedna z najtrudniejszych konfrontacji w sezonie zasadniczym. Zespół wyjeżdża do Białegostoku na mecz z Żubrami, które – tak jak Polonia (i ŁKS Łódź) – odniosły w dotychczasowych kolejkach komplet zwycięstw.

Zobacz szerszą relację: Udana inauguracja Polonii w hali „Koło”. „Czarne Koszule” wygrały niedzielny mecz z kielczanami | Polonia Warszawa (kkspoloniawarszawa.pl)

KKS Polonia Warszawa – AZS UJK Kielce 94:74 (16:24, 23:12, 26:16, 29:22)
Niedziela, 24.10.2021 r., godz. 18:00 (koszykówka mężczyzn, II liga, hala “Koło”)