Piłka nożna

Juniorzy MKS Polonia Warszawa U18 liderem Centralnej Ligi Juniorów!

Najstarsi wychowankowie naszej Akademii po raz pierwszy w sezonie objęli prowadzenie w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U18! Podopieczni trenera Adama Chmielewskiego pokonali w Poznaniu Wartę 2:1 i wykorzystali poważne potknięcie dotychczasowego lidera – Cracovii (wysoka przegrana 0:3 u siebie z Rakowem).

Spotkanie na terenie młodych warciarzy miało dramatyczny przebieg. Gospodarze prowadzili już od czwartej minuty gry, dzięki trafieniu Bruno Siedleckiego. Wynik wyrównał najskuteczniejszy tej jesieni spośród polonistów Kacper Śmiglewski (ósmy gol) dopiero po godzinie trwania meczu, dobijając uderzenie z rzutu wolnego Bartosza Biedrzyckiego. Trzy punkty zapewnił Czarnym Koszulom właśnie drugi z wymienionych zawodników, strzałem w 79. minucie, z ostrego kąta, znów po stałym fragmencie gry. Dla Bartka było to premierowe trafienie w sezonie.

– W tym sezonie trudno nam się wchodzi w mecz. I tym razem pierwsze 20 minut należało raczej do gospodarzy – na gorąco, dla “Polonia Ole!”, komentował szczęśliwy szkoleniowiec polonistów Adam Chmielewski. – Potem znaleźliśmy jednak właściwy rytm i dzięki prowadzeniu gry wywalczyliśmy dwa rzuty wolne, po których zdobywaliśmy bramki dające zwycięstwo – dodał.

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo polonistów. Z 24 punktami MKS Polonia przewodzi teraz tabeli CLJ.

Warta Poznań U18 – MKS Polonia Warszawa U18 1:2 (1:0)
Sobota, 23.10.2021 r., godz. 12:00 (piłka nożna, CLJ, Poznań)