Piłka nożna

Pierwsze zwycięstwo piłkarzy Polonii w II lidze!

Piłkarze Polonii Warszawa odnieśli w końcu pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, pokonując we Wronkach rezerwy Lecha Poznań 3:1. Co najważniejsze, była to wygrana w przekonującym stylu, po świetnej grze zwłaszcza w końcówce meczu.

Tym razem Czarne Koszule zagrały naprawdę dobre zawody, prezentując poziom, jakiego od nich oczekujemy. Doskonale spisywali się poloniści w ataku pozycyjnym, stwarzając sporo sytuacji strzeleckich. Początkowo brakowało tylko szczęścia w wykończeniu akcji, jak np. w 20 minucie, gdy Michał Fidziukiewicz  uderzył piłką w poprzeczkę, a Marcin Kluska dobijając, nie trafił do bramki. Konsekwentna gra ofensywna przyniosła efekt w 30. minucie, gdy Michał Fidziukiewicz pięknym strzałem głową z 17. metra zdobył w końcu prowadzenie.

Nie przeszkodził Polonii tym razem w zwycięstwie nawet kolejny koszmarny błąd w defensywie, który kosztował nasz zespół utratę bramki. Tym razem zdarzyło się to zaledwie dwie minuty po zdobyciu gola – Jan Majsterek podał w polu karnym do napastnika rywali Filipa Wilaka, a ten z zimną krwią wykorzystał prezent i wyrównał wynik meczu.

Poloniści wciąż grali jednak swoje, co znów zaowocowało w końcowych minutach meczu. Sprawdziły się przy tym zmiany dokonane przez trenera Rafała Smalca, co potwierdza, że Polonia dysponuje mocną ławką rezerwowych. W 84. minucie na prowadzenie wyprowadził Czarne Koszule Krystian Pieczara, który wszedł na boisko zaledwie kilka minut wcześniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dobił rywala kolejny rezerwowy Mateusz Michalski i ostatnie minuty doliczonego czasu gry w końcu mogliśmy oglądać w spokoju.

Lech II Poznań – Polonia Warszawa 1:3 (1:1)
Niedziela, 14.o8.2022 r., godz. 16:00 (piłka nożna, II liga, Wronki)
Bramki: Filip Wilak 32 – Michał Fidziukiewicz 30, Krystian Pieczara 84, Mateusz Michalski 90

Polonia: Jakub Lemanowicz – Adam Pazio (61′ Wojciech Fadecki), Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Wawszczyk (79 ‘Marcin Pieńkowski) – Krzysztof Koton, Łukasz Piątek (69′ Mateusz Michalski), Marcin Kluska (69′ Michał Bajdur), Piotr Marciniec – Michał Fidziukiewicz (78’ Krystian Pieczara).