Piłka nożna

Tylko remis piłkarzy Polonii na K6 w meczu z liderem

Dobre widowisko stworzyli w meczu na szczycie II ligi piłkarze Polonii Warszawa i Kotwicy Kołobrzeg. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wynik oddaje przebieg wydarzeń na boisku, ale z punktu widzenia kibica Czarnych Koszul pozostaje oczywiście niedosyt.

Generalnie w pierwszej połowie zdecydowanie lepsi na boisku byli goście i poloniści mogą mówić o dużym szczęściu, że skończyło się tylko na jednej bramce dla zespołu lidera – zdobytej zresztą już w 1. minucie meczu. Bo zawodnicy Kotwicy mieli na swoim koncie także słupek i poprzeczkę. W drugiej połowie natomiast wyraźnie dominowali poloniści, ale nie potrafili tego udokumentować skutecznym wykończeniem akcji.

Chwała piłkarzom Polonii, że potrafili dość szybko otrząsnąć się po szybkiej stracie bramki i odpowiedzieć własnym golem. Stało się to wyniku kontrataku – Jakub Wawszczyk po rajdzie lewą stroną boiska wyłożył piłkę Krzysztofowi Kotonowi, który nie dał szans bramkarzowi gości, zdobywając swoją pierwszą bramkę w II lidze.

Zimnej krwi zabrakło tym razem czołowemu snajperowi Czarnych Koszul Michałowi Fidziukiewiczowi, który kilka razy nie wykorzystał dogodnych sytuacji. Mimo remisu poloniści pozostawili dobre wrażenie w konfrontacji z trudnym rywalem, potwierdzając wysoką formę zespołu. Wynik trzeba docenić zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy kadrowe trenera Rafała Smalca – aż 8 zawodników Polonii pauzuje z powodu kontuzji (Tomasz Wełna, Kacper Górski, Szymon Jarosz, Junior Radziński, Mateusz Michalski, Marcin Pieńkowski, Michał Bajdur i Filip Balcewicz). Po meczu z Kotwicą do tej listy należy dopisać pierwszego bramkarza Czarnych Koszul Jakuba Lemanowicza, który w 42. minucie doznał groźnie wyglądającej kontuzji po zderzeniu ze słupkiem bramki.

Wspaniałe widowisko, godne rangi i poziomu meczu, stworzyli także kibice Dumy Stolicy, żywiołowo dopingując zawodników od pierwszej do ostatniej minuty. Szkoda, że władze klubu nie zdecydowały się na to wydarzenie rundy jesiennej udostępnić fanom Trybuny Kamiennej, bo oprawa spotkania byłaby z pewnością jeszcze bardziej efektowna.

Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1)
Niedziela, 18.09.2022 r., godz. 18:30 (piłka nożna, II liga, Konwiktorska)
Bramki: Krzysztof Koton 17 – Damian Kostkowski 1
Polonia: Jakub Lemanowicz (42, Michał Brudnicki) – Wojciech Fadecki (75 Adam Pazio), Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Wawszczyk (75 Bartosz Biedrzycki) –  Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Łukasz Piątek, Marcin Kluska – Michał Fidziukiewicz (86 Krystian Pieczara).