Piłka nożna

Znów tylko remis piłkarzy Polonii

Znów tylko remis wywalczyli piłkarze Polonii Warszawa w II-ligowym meczu na Konwiktorskiej. Pojedynek ze Zniczem Pruszków zakończył się wynikiem 1:1.

Polonia zagrała podobnie jak we wcześniejszych meczach: wolno, bez pomysłu, popełniając mnóstwo błędów, nie potrafiąc wykończyć strzałem nielicznych akcji. Znów nieco lepiej zaczęła się układać gra w drugiej połowie, ale po raz kolejny to rywale pierwsi zdobyli bramkę. Na plus polonistom trzeba zapisać to, że i tym razem walczyli do końca, co się opłaciło, bo w 89. minucie Łukasz Piątek pięknym strzałem głową wyrównał wynik.

W ogóle końcówka meczu nieco wynagrodziła kibicom niezbyt ciekawe poprzednie minuty. Czarne Koszule były bardzo bliskie zwycięstwa, bo Krystian Pieczara w 93. minucie trafił piłką w poprzeczkę po efektownym strzale głową. W tych ostatnich minutach z pewnością nie można odmówić naszym piłkarzom ambicji i ofensywnej, efektownej gry. Trener Rafał Smalec wyraźnie postawił na grę o zwycięstwo, bowiem od 83. minuty mieliśmy na boisku dwóch typowych napastników: Krystiana Pieczarę i Michała Fidziukiewicza. Niestety nie wystarczyło to do zdobycia trzech punktów, choć znów było blisko. Jednak remis 1:1 stał się najwyraźniej w tym sezonie ulubionym wynikiem polonistów.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Czwartek, 11.08.2022 r., godz. 19:30 (piłka nożna, II liga, Konwiktorska)
Bramki: Łukasz Piątek (89) – Wiktor Nowak (75)
Polonia: Jakub Lemanowicz – Adam Pazio (64′ Wojciech Fadecki), Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek (83′ Krystian Pieczara), Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Wawszczyk (79′ Marcin Pieńkowski) – Mateusz Michalski (64′ Marcin Kluska), Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Michał Bajdur (79′ Łukasz Piątek) – Michał Fidziukiewicz.