Piłka nożna

Trójka do zera!

3:0 pokonali piłkarze Polonii Warszawa GKS Wikielec. Dzięki temu zwycięstwu zmniejszyli dystans do lidera do pięciu punktów.

Zespół Legionovii w końcu stracił trzy punkty. W meczu na szczycie I grupy III ligi wicelider Unia Skierniewice pokonał na swoim boisku lidera 1:0. Za tydzień to Legionovia podejmuje Czarne Koszule, będzie więc szansa jeszcze bardziej zmniejszyć stratę punktową do pierwszego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa meczu z GKS Wikielec była niemrawa, poloniści nie byli w stanie stworzyć groźniejszych sytuacji bramkowych. Udało się to dopiero na początku drugiej części meczu, po stałym fragmencie gry. Po rzucie wolnym w wykonaniu Łukasza Piątka poloniści nareszcie szybko rozegrali piłkę w polu karnym i Szymon Jarosz z bliskiej odległości trafił do bramki przy niemocy zdezorientowanych rywali.

Następne dziesięć minut to seria dynamicznych, składnych akcji Czarnych Koszul, które przyniosły dwie bramki w wykonaniu dobrze dysponowanego Marcina Kluski. Poloniści wyraźnie przeważali już do końca meczu, ale nie udało im się podwyższyć wyniku.