Piłka nożna

Zwycięstwo piłkarzy Polonii po ciężkim meczu

Po ciężkim meczu, trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, piłkarze Polonii Warszawa pokonali na  na Konwiktorskiej rezerwy ŁKS-u Łódź 2:1.

Poloniści szybko objęli prowadzenie po golu Filipa Araka w 13. minucie i w pierwszej połowie kontrolowali wynik meczu. W drugiej części gry piłkarze z Łodzi zagrali jednak bardzo ambitnie i zaprezentowali dobrą dyspozycję, czego efektem stała się wyrównująca bramka Łukasza Dynela już w 53. minucie, po świetnej akcji łodzian. Poloniści jednak odpowiedzieli równie ambitną postawą i konsekwentnie atakowali, dążąc do zwycięstwa w meczu. Było to ryzykowne, bo strata dwóch punktów w zasadzie nic nie zmieniała w kontekście rywalizacji z Legionovią o awans, a ewentualna porażka mogła mieć fatalne skutki dla układu w tabeli. Tym bardziej, że goście przeprowadzali groźne kontrataki. Najbliżej zdobycia gola był w 63. minucie strzelec bramki dla ŁKS-u Łukasz Dynel, który po minięciu obrońców Polonii spudłował z 10. metrów, mając przed sobą praktycznie tylko Michała Brudnickiego.

Ambitna postawa polonistów przyniosła jednak skutek w 78. minucie, gdy Krystian Pieczara pięknym strzałem przy słupku wykończył doskonałe podanie Krzysztofa Kotona.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Polonia traci zaledwie jeden punkt do lidera i jeśli wygra wszystkie pozostałe mecze, to awansuje do drugiej ligi. Najtrudniejszym zadaniem będzie z pewnością pokonanie liderującej Legionovii, z którą poloniści zmierzą się na Konwiktorskiej 11 czerwca. Legionowianie wygrali dziś na wyjeździe z Wissą Szczuczyn 3:0 (dwie bramki strzelił wieloletni piłkarz Czarnych Koszul Grzegorz Wojdyga).

Polonia Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)
Środa, 1.06.2022 r., godz. 18:30 (piłka nożna, III liga, Konwiktorska)
Bramki: Filip Arak (13), Łukasz Dynel (53), Krystian Pieczara (78).