Piłka nożna

Piłkarze Polonii Warszawa awansowali do drugiej ligi!

Piłkarze Polonii Warszawa pokonali na wyjeździe Wissę Szczuczyn 3:1 i awansowali do II ligi. Po końcowym gwizdku sędziego 500 kibiców z Warszawy wbiegło na boisko, aby świętować sukces wraz z piłkarzami, a gospodarze puścili z głośników hymn Czarnych Koszul “Serce Warszawy”.

Mecz rozpoczął się źle dla polonistów, bo gospodarze zaskoczyli nasz zespół i już w 2. minucie zdobyli bramkę. Ta nieprzyjemna niespodzianka nie zdeprymowała jednak Czarnych Koszul, które spokojnie grały swoje, co przyniosło efekt w 27. minucie, gdy pierwszego gola zdobył Wojciech Fadecki. Już przed przerwą udało się objąć prowadzenie po strzale tego samego zawodnika z rzutu karnego. Po przerwie bramkę dorzucił Szymon Lewicki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobywcy poprzednich dwóch bramek dla Polonii – Wojciecha Fadeckiego.

W pierwszym meczu w II lidze, 16 lub 17 lipca, poloniści będą gościć KKS Kalisz.

Wissa Szczuczyn – Polonia Warszawa 1:3 (1:2)
Sobota, 18.06.2022 r., godz. 17:00 (piłka nożna, III liga, Szczuczyn)
Bramki: ? (2), Wojciech Fadecki (27, 45 k.), Szymon Lewicki (78)