Piłka nożna

Pierwsze wzmocnienia przed nowym sezonem – Marcin Kluska

Nad decyzją o powrocie długo nie musiałem się zastanawiać. Polonię mam w sercu. Razem będziemy walczyć o awans do II Ligi – tak Marcin Kluska powitał fanów na oficjalnej stronie klubowej (KSPolonia.pl). Po dwuletniej przerwie znów założy czarną koszulę. Wychowanek MKS-u ma za sobą naprawdę udany sezon w Legionowie. Jako rywal polonistów z trzecioligowych boisk strzelił 11 goli i uzupełnił tę dobrą statystykę siedmioma asystami. – Będzie się dalej rozwijać i wzmocni poziom rywalizacji w środku pola – mobilizuje Marcina przed kolejnymi rozgrywkami Piotr Kosiorowski.

Podczas prezentacji na stadionie pomocnik zdradził, że pierwsze rozmowy transferowe prowadził już zimą. Wówczas przed powrotem powstrzymała go wciąż obowiązująca umowa z klubem z Legionowa. – Rozstanie z Polonią było dla mnie trudne, ponieważ jestem z nią mocno związany. Cieszę się, że przerwa trwała tylko dwa lata – deklarował Kluska.

Piłkarz przypomniał, że w Warszawie dwukrotnie, jako junior, fetował zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. Jednak największym sukcesem odniesionym przy Konwiktorskiej pozostaje dla niego awans do II ligi w sezonie 2015/2016. Jest to dla niego i starych-nowych kolegów celem numer jeden również w nadchodzących rozgrywkach! Kluska podpisał roczny kontrakt, w którym znajduje się zapis o możliwości jego przedłużenia.

Liczby Kluski

2

Tyle goli, jako zawodnik Legionovii, strzelił Polonii w poprzednim sezonie; pierwsze z trafień, w ostatniej minucie meczu, było na wagę zwycięstwa przy Konwiktorskiej (1:0).

7

Tyle razy zdobywał bramkę na poziomie II ligi, w której Czarne Koszule występowały w sezonie 2016/2017; został wówczas najskuteczniejszym piłkarzem zespołu.