Piłka nożna

Nieznaczna porażka piłkarzy Polonii w sparingu z drugoligowcem

Piłkarze Polonii Warszawa przegrali 0:1 w meczu sparingowym z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki, który został rozegrany na Fortach Bema.

Bramka dla rywali padła w ostatniej sekundzie pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym. Do tego momentu zdecydowanie przeważali poloniści. W 15. min. gola zdobył Junior Radziński, ale sędzia odgwizdał spalonego. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali w 22. min. Wiktor Niewiarowski i w 35. min. Krzysztof Koton, który nieznacznie chybił po uderzeniu zza linii pola karnego.

W drugiej połowie na boisku działo się mniej, mecz stał się bardziej wyrównany. W zespole Polonii testowanych było dwóch zawodników: na pozycji prawego obrońcy i pomocnika.

– Zależało nam na dobrym wyniku, bo wynik jest zawsze ważny, ale widać, że musimy bardzo mocno popracować nad skutecznością – powiedział nam trener Rafał Smalec.

– Polonia była zespołem lepszym. Cieszy mnie wynik, ale nasza gra wyglądała źle. Niestety, z powodów zdrowotnych nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników – komentował trener Pogoni Krzysztof Chrobak.

PS, JCK

Polonia Warszawa – Pogoń Grodzisk Maz. 0:1 (0:1)
Sobota, 05.02.2022 r., godz. 11.00 (piłka nożna, sparing, stadion MBOPN)
Bramka: Michał Wrzesiński (45′)
Polonia Warszawa: Michał Brudnicki – zawodnik testowany, Szymon Jarosz, Tomasz Wełna – Adam Pazio, Krzysztof Koton, Łukasz Piątek, Rafał Parobczyk, Wiktor Niewiarowski – Patryk Paczuk, Junior Radziński. (II połowa) Michał Brudnicki (60 Bartosz Ziółko) – Eryk Mikołajewski, Rafał Kiczuk, zawodnik testowany – Jakub Wyszkowski, Marcin Kluska, Piotr Marciniec, Dawid Keller, Marcin Pieńkowski – Damian Mosiejko (72′ Krzysztof Koton, 80′ Wiktor Niewiarowski), Krystian Pieczara.