Piłka nożna

Kuriozalna strata punktów we Wrocławiu

Piłkarze Polonii Warszawa zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław, tracąc bramkę ostatniej sekundzie meczu po kuriozalnym błędzie bramkarza.

W pierwszej połowie poloniści znów zagrali nieciekawie, bez werwy, nieskładnie. Niewiele wniosły zmiany w podstawowej jedenastce, w której nie pojawili się Łukasz Piątek i Michał Brudnicki. Na szczęście rywale dotrzymali kroku polonistom w nieporadności i na przerwę obie drużyny zeszły bez bramek. W drugiej połowie nasz zespół zaprezentował się nieco lepiej, na pierwszą groźną sytuację musieliśmy jednak czekać do 73. minuty, gdy Łukasz Kluska uderzył piłką w poprzeczkę po dobitce własnego strzału z rzutu wolnego. W 83. minucie kolejna z akcji polonistów zakończyła się jednak bramką – Michał Fidziukiewicz wykazał się zimną krwią w polu karnym i pięknym strzałem z 14. metra posłał piłkę w okienko bramki Śląska, nie dając szans bramkarzowi rywali.

Gdy wydawało się, że mimo niezbyt przekonującej postawy Polonia wywiezie z Wrocławia 3 punkty, w 94. minucie doszło do szokującego błędu bramkarza – Jakub Lemanowicz wypuścił sobie piłkę, nie zauważając w pobliżu napastnika gospodarzy Sebastiana Begera, który bez wahania skorzystał z prezentu, kierując piłkę do pustej bramki. Sędzia po tej “akcji” nie wznowił już gry.

Śląsk II Wrocław – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
Niedziela, 07.o8.2022 r., godz. 13:00 (piłka nożna, II liga, Oporowska)
Bramki: Sebastian Bergier 90 – Michał Fidziukiewicz 83

Polonia: 57. Jakub Lemanowicz – 32. Adam Pazio, 5. Eryk Mikołajewski (46, 23. Filip Arak), 21. Jan Majsterek, 66. Maciej Kowalski-Haberek, 29. Wojciech Fadecki (56, 46. Jakub Wawszczyk) – 77. Mateusz Michalski (56, 7. Marcin Kluska), 16. Krzysztof Koton, 20. Piotr Marciniec, 70. Michał Bajdur (76, 28. Łukasz Piątek) – 10. Krystian Pieczara (63, 9. Michał Fidziukiewicz).