Piłka nożna

Porażka piłkarzy Polonii w Wikielcu

Piłkarze Polonii Warszawa przegrali w wyjazdowym meczu z GKS Wikielec 1:2. Na szczęście Legionovia również straciła punkty, remisując u siebie 1:1 z Unią Skierniewice, dzięki czemu Czarne Koszule tracą do lidera zaledwie dwa punkty i o awansie zadecyduje bezpośrednie spotkanie obu drużyn, które odbędzie się na Konwiktorskiej 11 czerwca.

Poloniści bardzo rozczarowali słabą postawą w tym meczu. Już w 21. minucie stracili bramkę po akcji lewym skrzydłem zespołu gospodarzy, którą przy biernej postawie defensywy Polonii wykończył najmniejszy na boisku Japończyk Arai Kentaro. W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył po fenomenalnym strzale z rzutu wolnego Mateusz Jajkowski.

W końcówce meczu poloniści ofiarnie dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, jednak brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji. Udało się to dopiero w 88. minucie Adamowi Pazio po świetnej asyście Krzysztofa Kotona. Czasu na uzyskanie wyrównującego gola już jednak zabrakło.

GKS Wikielec – Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
Sobota, 04.06.2022 r., godz. 17:00 (piłka nożna, III liga, Wikielec)
Bramki: Arai Kentaro (21), Mateusz Jajkowski (72), Adam Pazio (88)