Piłka nożna

Remis piłkarzy Polonii w Nowym Dworze Mazowieckim

Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przerwali passę czterech zwycięstw z rzędu Polonii Warszawa wiosną. Poloniści zremisowali 1:1 na wyjeździe w zaległym meczu III ligi.

Pierwsza połowa była nieudana w wykonaniu polonistów, którzy nie radzili sobie z pewnie grającą defensywą gospodarzy. Do tego Świt szybko, już w 10. minucie, zdobył bramkę, co ustawiło mecz korzystnie dla tego zespołu. Zespół Polonii grał nieskładnie, mnożyły się niecelne podanie. Dopiero krótko przed przerwą Czarne Koszule śmielej zaatakowały, ale bez skutku. Gola na wagę remisu udało się zdobyć dopiero na początku drugiej połowy. Dokonał tej sztuki w 56. minucie strzałem głową kapitan Polonii Łukasz Piątek. Później mecz przybrał podobne oblicze, jak w pierwszej części gry.

Poloniści mają w tej chwili 6 punktów straty do liderującej Legionowii, ale rozegrali jeden mecz mniej (zespół z Legionowa jeszcze nie pauzował).

Świt Nowy Dwór Maz. – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Środa, 13.04.2022 r., godz. 17:00 (piłka nożna, III liga, Nowy Dwór Maz.)
Bramki: Hubert Michalik (10′) – Łukasz Piątek (56′)