Piłka nożna

Tylko punkt straty piłkarzy Polonii do lidera!

Piłkarze Polonii Warszawa pokonali w wyjazdowym meczu Pelikana Łowicz 2:0 i zmniejszyli stratę do lidera do zaledwie jednego punktu.

Poloniści rozstrzygnęli losy meczu właściwie już w pierwszej połowie, strzelając w tej części gry dwa gole. Swoją wyborną formę strzelecką potwierdził Szymon Lewicki, który sprytnym strzałem zdobył w 27. minucie pierwszą bramkę. Drugiego gola tuż przed przerwą dorzucił Piotr Marciniec. W drugiej połowie spotkania poloniści kontrolowali grę, nie pozwalając gospodarzom na zdobycie bramki kontaktowej. Dała tu o sobie znać dojrzałość taktyczna i opanowanie zespołu Czarnych Koszul.

Liderująca w tabeli Legionovia w tej kolejce pauzowała, co poloniści wykorzystali, aby zminimalizować stratę punktową.

Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
Sobota, 28.05.2022 r., godz. 18:00 (piłka nożna, III liga, Łowicz)
Bramki: Szymon Lewicki (27′), Piotr Marciniec (42)